از زمان شروع انتخابات شهردار مدرسه تا چرایی اجرای آن

به گزارش وبلاگ داشبورد، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه طرح شهردار مدرسه در راستای فرهنگ بومی کشور اجرا می گردد گفت: یکی از مسائل ما نبود زمینه کارهای مشارکتی است. معتقدیم هر آنچه که در مدارس آموزش داده گردد تاثیرگذار است.

از زمان شروع انتخابات شهردار مدرسه تا چرایی اجرای آن

عبدالرضا فولادوند در گفت وگو با خبرنگاران، درباره اجرای طرح شهردار مدرسه گفت: فعالیت های اجتماعی اکتسابی است و باید کوشش گردد تا در مدارس توسعه و تقویت گردد.

وی اضافه نمود: بسیاری از فعالیت ها را باید به دانش آموز آموزش دهیم. افزایش سطح مشارکت و آموزش های شهروندی از جمله برنامه هایی است که در طرح شهردار مدرسه دنبال می گردد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه معتقدم شهرداری هرچقدر بتواند در مدارس هزینه کند نتیجه آن را در سطح خیابان های تهران مشاهده خواهد نمود گفت: توجه به سبک زندگی و کوشش برای بهبود آن، یکی از مهمترین برنامه های ما است. آموزش قوانین شهری و خدمات نیز در برنامه آموزش و پرورش وجود دارد.

فولادوند افزود: چندین سال است که شهردار مدرسه را در مدارس اجرا می کنیم و معتقدیم هر آنچه که در مدارس آموزش داده گردد تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل ما نبود زمینه کارهای مشارکتی است گفت: شهردار مدرسه هم یک کار مشارکتی است. اولیای ما در بحث شهردار مدرسه توجیه نیستند و می گویند بچه های ما را به کار می گیرند؛ در حالی که در کشوری مانند ژاپن آموزش تطبیقی است و شاهدیم دانش آموزان چقدر در بحث نظافت مدرسه، فعال هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: طرح شهردار مدرسه در راستای فرهنگ بومی کشور اجرا می گردد.

به گزارش خبرنگاران، قرار است این طرح در مناطق 22 گانه و در مقطع متوسطه اول اجرا گردد. در هر منطقه، 20 مدرسه مشمول اجرای این طرح هستند و در مجموع این طرح در 440 مدرسه اجرایی می گردد. فرآیند ثبت نام و تبلیغات شروع شده است و روز دوشنبه 20 آبان ماه انتخابات بیست و یکمین دوره طرح شهردار مدرسه به صورت همزمان در 440 مدرسه برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "از زمان شروع انتخابات شهردار مدرسه تا چرایی اجرای آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از زمان شروع انتخابات شهردار مدرسه تا چرایی اجرای آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید