بازتاب حضور زنان در استادیوم در رسانه های دنیا؛ از گاردین تا لوموند

به گزارش وبلاگ داشبورد، رسانه های فوتبالی دنیا به حضور تماشاگران زن ایرانی در بازی برابر کامبوج پرداختند و این بازی را به یک بازی دو سر برد برای ایران تشبیه کردند.

بازتاب حضور زنان در استادیوم در رسانه های دنیا؛ از گاردین تا لوموند

به گزارش ایسنا، صفحه اینستاگرام کنفدراسیون فوتبال آسیا به این موضوع واکنش نشان داد و آن را اتفاقی خوب برای فوتبال ایران دانست.

بلیچر ریپورت هم نوشت بعد از 40 سال زنان ایرانی این اجازه را به دست آوردند تا بازی تیم ملی فوتبال کشورشان را از نزدیک تماشا نمایند.

ItaSportPress نوشت: ایران تاریخ سازی کرد. این دیدار یک بازی دو سر برد برای ایران بود. آنها هم به برد پرگلی برابر کامبوج دست یافتند و هم آنکه تماشاگران بانو ایرانی نیز در استادیوم بازی تیم ملی کشورشان را از نزدیک تماشا کردند.

گلوبو نوشت: از 5 اکتبر 1981 که دو تیم استقلال و پرسپولیس برابر هم قرار گرفتند، 38 سال می گذرد و در این مدت تماشاگران زن نتوانستند در استادیوم آزادی تیم ملی کشورشان را حمایت نمایند ولی این روند در بازی برابر کامبوج به انتها رسید. هیچ قانون شفافی درباره ممنوعیت ورود زنان به استادیوم وجود ندارد ولی ایرانی ها که تمایل به تغییرات دارند و علاقه وافری نیز به فوتبال دارند توانستند به این اتفاق مهم دست یابند.

رویترز، آسوشیتدپرس و تی دی آلمان نیز به آنالیز حضور زنان در ایران و همکاری خوب ایران با فیفا پرداختند که یکی از اتفاقات خوب فوتبالی جهان رخ داد.

گاردین در مقاله ای مفصل به این بحث پرداخت و از آینده حضور تماشاگران زن ایرانی در استادیوم نوشت.

بی بی سی و سی ان ان نیز در کنار آس اسپانیا از جشن طرفداران زن ایرانی در آزادی خبر دادند که در یک روز تاریخی به وقوع پیوست و در آن تیم ملی ایران توانست برد پرگلی برابر کامبوج به دست بیاورد.

در گزارش نشریه اکیپ آمده است: پیروزی ایران برابر کامبوج تنها در زمین بازی به دست نیامد و در رابطه با برابری زنان و مردان نیز اتفاق مثبتی در استادیوم رخ داد و برای اولین بار زنان اجازه حضور در استادیوم را به دست آوردند تا یک برد دیگر برای ایران ثبت گردد.

همچنین رسانه های دیگر از جمله لوموند فرانسه، بخش رسانه ای گاردین و شبکه های توئیتر رسانه های ورزشی جهان نیز این اتفاق را بازتاب داده اند.

عکس: فرشاد عباسی

منبع: همشهری آنلاین

به "بازتاب حضور زنان در استادیوم در رسانه های دنیا؛ از گاردین تا لوموند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازتاب حضور زنان در استادیوم در رسانه های دنیا؛ از گاردین تا لوموند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید