نوارهای جادویی خوش رنگ و بوی اسطوخودوس در فرانسه

به گزارش وبلاگ داشبورد، مزارع پرورش گل و گیاه، از جمله چشم اندازهای دیدنی و دلپذیر این جهان هستند. جایی که ضیافت عطر و رنگ و زیبایی برپاست و چشمان مشتاق را به شیرینی و شکوه میزبانی می نماید. مزارع گل های اسطوخودوس ()، از این جمله هستند، گستره ای خوش آب و رنگ در ناحیه پرووانس کشور فرانسه، که هم زیبا است و هم جذابیت گردشگری دارد.

نوارهای جادویی خوش رنگ و بوی اسطوخودوس در فرانسه

شاید هیچ چیز در زیبایی و خیال انگیز بودن به پای گل های شاداب اسطوخودوس، آن هم هنگامی که به تازگی شکفته شده اند، نرسد. حتی زمانی که برداشت آنها شروع شده و دسته دسته از زمینه رنگارنگ اطراف خود محو می شوند نیز، همچنان خالق تباین و تمایزی چشم نواز هستند. برای درو کردن این زیبایی ناب طبیعت، نمی توان فصل یا زمان مشخصی را مشخص کرد. چرا که بسته به مصارف مورد نظر، اوقات متفاوتی از سال بهترین زمان تلقی می شوند. برخی از پرورش دهندگان، گل های اسطوخودوس را زمانی درو می نمایند که تازگی و شادابی شان هوش از سر می برد. در مقابل گروهی دیگر تا خشک شدن گل ها صبر نموده و آنها را برای ساخت اسانس و خوش بو نماینده مورد استفاده قرار می دهند. سه گونه اصلی این گیاه بیش از بقیه پرورش داده می شوند: اسطوخودس انگلیسی()، لاواندین () و اسطوخودوس فرانسوی- اسپانیایی(). این گل ها چه شاد و سرزنده باشند و چه خشک و معطر، برای پرورش دهندگان خود بازده اقتصادی مناسبی را به ارمغان می آورند. هر چند استفاده آنها در صنایع فراوری خوشبو نماینده، عطر، صابون سازی و تهیه اسانس، این بازده اقتصادی را تا صد درصد نیز افرایش می دهد.

مزارع گل های لاوندر در پرووانس فرانسه

به علاوه این مناظر زیبا و چشم نواز، بازدید نمایندگان خاص خود را داشته و به عنوان یک جاذبه توریستی مد نظر است. منبع provenceguideمنبع: کجارو

به "نوارهای جادویی خوش رنگ و بوی اسطوخودوس در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوارهای جادویی خوش رنگ و بوی اسطوخودوس در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید