کامرون: از پیروزی ترامپ می ترسیدم

به گزارش وبلاگ داشبورد، ایسنا نوشت: نخست وزیر پیشین بریتانیا گفت، دونالد ترامپ سال 2016 عنوان نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا را با وعده حفاظت از تولیدات داخلی، بیگانه هراسی و گرایشات زن ستیزی خودش به دست آورد.

کامرون: از پیروزی ترامپ می ترسیدم

به نوشته روزنامه گاردین، دیوید کامرون، نخست وزیر پیشین بریتانیا در خاطراتش از روی کار آمدن ترامپی که تاجر تک رو توصیف می کرد، پس از نتیجه رفراندوم برگزیت در سال 2016 ابراز نگرانی نموده و آن را ناراحت کننده دانسته بود.

او در کتابی که چهارشنبه در بریتانیا منتشر شد، نوشت: ظهور احزاب چپ افراطی و راست تندرو در اروپا به ما نشان داده بود که سیاست های ضد تشکیلاتی و تفرقه افکنانه یک هنجار جدید است.

دوره نخست وزیری کامرون از مه 2010 تا ژوئن 2016 بود و با دوره ریاست جمهوری ترامپ هم زمان نبود. دوره تصدی کامرون با نتیجه رفراندوم بریگزیت به سرانجام رسید. اندکی پس از آنکه ترامپ از سوی جمهوری خواستار به عنوان نامزد ریاست جمهوری معرفی گردید، باراک اوباما در نشست ناتو در ورشو ترامپ را با ولادیمیر پوتین مقایسه کرد و نسبت به شیب لغزنده ای که از انتقاد، مثلاً از مردم همجنسگرا یا مهاجران، به تهدید کل ملل، نژادها و مذاهب منتهی گردد هشدار داد. کامرون هم که در آن جلسه حضور داشت، گفت: کاملا با این سخنان موافق است.

نخست وزیر پیشین بریتانیا در خاطراتش همچنین از سخنان ترامپ درباره تروریسم اسلامی به سختی انتقاد نموده است. او نوشت: همیشه کوشش داشتم تا درباره افراطگرایی اسلام گرایان و خشونت افراطی اسلام گرایان به جای استفاده صرف از برچسب اسلام گرایان صحبت کنم. این تفاوت برای دونالد ترامپ اهمیتی ندارد. در واقع، او جهت دیگری را در پیش گرفته است و به وفور به تروریسم اسلامی اشاره می نماید که از دیدگاه من شدیدا ناکارآمد است.

کامرون بابت اینکه ژوئیه 2017 در زمان باز پس گیری موصل عراق از داعش به دست نیروهای عراقی یا آزادسازی رقه توسط نیروهای کرد در قدرت نبود، تاسف می خورد. او با یادآوری کشته شدن گروگان های بریتانیایی و آمریکایی در دوره تصدی اش به دست داعش، نوشت: بابت تمام لفاظی ها و لاف زدن های متعاقب دونالد ترامپ می گویم که جنگی در اختیار او بود که به خوبی در جهت پیروزی قرار داشت.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "کامرون: از پیروزی ترامپ می ترسیدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کامرون: از پیروزی ترامپ می ترسیدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید